А ви вже подбали про свої дані?
Збереження даних являється однією з основних задач IT, та, на жаль, багато спеціалістів не приділяють цьому питанню достатньої уваги. Основною помилкою є розміщення резервних копій на тій же системі зберігання даних, що і продуктивні системи.
На нашій практиці не одноразово були випадки, коли основна система зберігання даних виходила з ладу, разом з резервними копіями. На відновлення роботи IT інфраструктури, даних та сервісів в такому випадку може бути витрачено від 3 до 7 днів без гарантії відновлення всіх даних. Чи готові ви так ризикувати ?
Також, часто забувають, що IT інфраструктура – це динамічне середовище, де постійно встановлюються оновлення для операційних систем та програмного забезпечення, але часто забувають про встановлення патчів чи нових версій системи резервного копіювання, адже для кожної системи є своя матриця сумісності з версіями ОС, ПЗ та драйверів обладнання.
Далеко не всі адміністратори перевіряють журнали роботи системи резервного копіювання. Антивіруси можуть сприйняти резервне копіювання як несанкціонований процес та заблокувати його. При цьому, система ж резервного копіювання зробить запис в журнал роботи, що деякі файли не були скопійовані. Це може призвести до того, що ваша резервна копія не консистентна і не годится для відновлення.
Ще одна величезна помилка, яку часто допускають ІТ спеціалісти – це відсутність тестувань відновлення системи. Якщо ви ні разу (так, такі випадки є) не тестували відновлення, як ви можете бути впевнені що ваша система взагалі працює? На практиці, коли ми проводили тестування відновлення в 95 % випадків щось не працювало. Часто виявляється, що при проектуванні системи резервного копіювання та її впровадженні основну увагу приділяли саме процесу копіювання, який мав задовольняти потреби бізнесу, а сам процес відновлення на практиці не тестували, і, коли була потреба у відновлені даних, процес займав в два-три рази більше часу ніж копіювання. А чи такий час відновлення прийнятний для бізнесу? Пам’ятайте, резервне копіювання проводиться тільки з однією метою – відновлення даних в разі потреби, тож приділяйте достатню кількість уваги саме цьому процесу на етапі проектування, впровадження та обов’язкового тестування.
Звертайтеся за консультаціями до спеціалістів компанії Business Continuity Solutions – ми допоможемо вам перевірити чи впровадити систему резервного копіювання та відновлення даних.